„Берое“ чудесен в Дания, но не успя да вкара гол

„Берое“ стоя изключително добре, но не успя да отбележи гол при гостуването си на „Брьондби“ в Дания. „Зелените“ доминираха в по-големи интервали от мача, но пропиляха стопроцентови шансове в последните минути на срещата. Отбелязания гол от статично положение в края на мача в Стара Загора преди седмица се оказа достатъчен за датчаните да продължат в следващия кръг, където ще срещнат „Омония“ (Никозия, Кипър).

СЪСТАВИТЕ

brondby-beroe_23072015-team

Петър Хубчев заложи на същия стартов състав, с който започна и досегашните три срещи от настоящата кампания на Лига Европа.

НАЧАЛОТО

В началните секунди Теему Пуки проби от дясно и направи опит за центриране, но Веселин Пенев блокира, изчиствайки в ъглов удар. Йохан Ларсон центрира от корнера, но топката прехвърли всички играчи в пеналта на „Берое“.

В 6-ата минута Йохан Ларсон стреля от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, но изпълнението му бе безобидно и не затрудни стража Макенджиев, който улови хладнокръвно.

Минута след това Андро Хюлсагер бе изпуснат по десния фланг, което му позволи да центрира в наказателното поле, където Теему Пуки засече топката с глава, но Венцислав Василев предотврати опасността.

НЯКОЛКО ОПАСНОСТИ ЗА „БЕРОЕ“

В 10-ата минута Елиаш пое топката в центъра на терена, след което намери по страхотен начин Жуниор Мапуку по десния фланг. Конгоанецът залъга бранител на домакините и в последвие центрира кълбото, което след рикошет бе засечено с глава от Спас Делев, но отбраната на „Брьондби“ предотврати опасността.

Шест минути след това Неманя Милисавлевич центрира от левия фланг в наказателното поле, но там липсваше играч в „зелено-бяло“, който да засече кълбото и то напусна пределите на терена в аут.

В 19-ата минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен на 27 метра от целта, но в наказателното поле на домакините куп от играчи на „Берое“ се разминаха с кълбото.

Йохан Ларсон центрира от корнер в 21-ата минута, но отбраната на „беройци“ се справи бързо в ситуацията и изчисти.

ПЕРФЕКТНА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА „БЕРОЕ“

В 26-ата минута дойде една от най-добре организираните атаки за „Берое“ в мача. Игор Джоман се пребори перфектно за топката в средата на терена и на скорост успя да пусне за Мапуку, който овладя с гръб към вратата, напредна по десния фланг и пусна отлично центиране за Елиаш на ъгъла на наказателното поле в ляво по атаката на „Берое“. Бразилецът свали с глава към Божилов, който от дъгата пред пеналта не успя да насочи по най-добрия начин топката.

brondby-beroe_23072015-mapuku-2

Кристиан Ньоргард получи топката на границата на пеналта в 28-ата минута и пробва нещо средно между извеждащо подаване към Андрю Хюлсагер и удар, но в крайна сметка кълбото напусна пределите на терена в аут.

В 33-ата минута Игор Джоман предостави страхотен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, но конгоанецът бе пресрещнат от стража Храдецки, който изби с глава.

В 39-ата минута Георги Божилов стреля от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря на домакините.

Минута по-късно Веселин Пенев проби през центъра на терена, навързвайки трима бранители на домакините зад себе си, но в решаващия момент не успя да стреля и загуби кълбото.

brondby-beroe_23072015-penev

Атанас Зехиров центрира от дясно в 42-ата минута в наказателното поле, но Лукас Храдецки успя да надскочи всички и да спаси.

В 44-ата минута Теему Пуки получи кълбото в наказателното поле, но притиснат от Иво Иванов и Венцислав Василев, го загуби.

Отново Пуки получи топката в половината на гостите в последната минута на първата част, напредна няколко метра и стреля силно, но Благой Макенджиев улови хладнокръвно.

brondby-beroe_23072015-fans

СЛЕД ПАУЗАТА

В 47-ата минута Спас Делев центрира от ъглов удар, заложен вдясно от целта, но защитата на домакините успя да изчисти.

Четири минути по-късно Андро Хюлсагер проби от дясно и центрира в малкото наказателно поле, където обаче Благой Макенджиев спаси.

В 54-ата минута Георги Божилов получи топката на метри от границата на малкия пеналт, където бе заобграден от трима играчи на домакините, а в последствие загуби кълбото.

В 55-ата минута Андрю Хюлсагер проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където обаче Благой Макенджиев бе пласиран перфектно и улови.

brondby-beroe_23072015-delev

Спас Делев центрира от левия фланг към далечната греда в 61-ата минута. Там Елиаш засече с глава, но бе неточен.

В 62-ата минута Андрю Хюлсагер получи топката по левия фланг, но решаваща намеса на Иво Иванов предотврати центриране. След кратко разбъркване при последвалото центриране в 63-ата минута топката попадна в Магнус Ериксон, който нанесе удар от ъгъла на пеналта, но Благой Макенджиев спаси без проблеми.

ДВА УДАРА НА ДЕЛЕВ

В 67-ата минута Спас Делев получи топката в половината на „Брьондби“, напредна с нея, предпочитайки индивидуална акция пред разтегляне на играта в дясно, и стреля от ъгъла на пеналта, но кълбото попадна директно в ръцете на Лукас Храдецки.

Минута по-късно при изсипана топка към Спас Делев в наказателното поле на домакините той засича по отличен начин, а ударът за момент залъга стража Храдецки, но все пак вратарят на домакините спаси.

В 79-ата минута Иво Иванов отне отлично топката в средата на терена, напредна и пусна пас на скорост за Елиаш на ръба на засадата, бразилецът нахлу в наказателното поле, успя да накара вратаря да излезе напред и пусна на опразнена врата на 3-4 метра от нея за Делев, който обаче направи по-трудното и вместо да прати топката във вратата я прати над нея.

Делев центрира от пряк свободен удар в 81-ата минута в наказателното поле, където Иво Иванов засече с глава пред малкото наказателно поле, но топката мина край рамката.

В 82-ата минута Благой Макенджиев се намеси блестящо и спаси след удар на Холст от дъгата пред наказателното поле.

brondby-beroe_23072015-mapuku

Магнус Ериксон стреля по диагонал в 85-ата минута от удобна позиция, но прати топката над вратата.

В 87-ата минута Йохан Алмандер нахлу от дясно в наказателното поле и стреля по земя, но бе неточен.

В продължението Мапуку пробва нещо средно между центриране и удар, но право в ръцете на вратаря на домакините.