„Берое“ начело на „А“ група след 1:0 над „Пирин“

„Берое“ оглави класирането в „А“ група с актив от 7 точки преди последния мач от III кръг между „Литекс“ и „Монтана“ утре. „Зелените“ се наложиха с 1:0 над „Пирин“ след тотална доминация през цялата среща. Георги Божилов откри още в 10-ата минута, а беройци имаха още куп възможности, особено през първата част и това е най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите.

СЪСТАВИТЕ

beroe-pirin_02082015_referees

Петър Хубчев направи размествания в титулярния състав за срещата спрямо предишните двубои. Владимир Зафиров започна в защита вместо Венцислав Василев. В халфовата линия Спас Делев остана резерва, за да може Жуниор Мапуку да започне на върха на атаката, докато Стивън Петков, който влезе в ролята на играча до 21 години, който трябва да започва всеки мач според новия правилник, започна в халфовата линия като разменяше местата си с Георги Божилов по фланга и зад нападателя.

НАТИСК ОТ НАЧАЛОТО И РАНЕН ГОЛ

В 4-ата минута Стивън Петков проби от ляво, но миг преди да центрира топката бе избита в ъглов удар. При последвалото изпълнение на Неманя Милисавлевич защитата на гостите се справи бързо и изчисти.

beroe-pirin_02082015_goal-bozhilov

В 10-ата минута атака по учебник за „заралии“, завършви с ефектно попадение на сметката на Георги Божилов. Стивън Петков започна контраатака от половината на „Берое“, преодоля бранител на гостите и веднага намери по левия фланг Жуниор Мапуку. Конгоанецът, навлязъл в наказателното поле, задържа кълбото, остави защитник на „Пирин“ след себе си и центрира параболично към Георги Божилов, който отблизо с глава бе безпогрешен и ефектно прехвърли стража Красимир Костов за 1:0.

Три минути по-късно Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Иво Иванов засече с глава, но капитанът бе в положение на засада, маркирана от страничния рефер.

Атанас Зехиров проби по десния фланг в 16-ата минута, а в последствие потърси с дълго подаване нахлуващия в наказателното поле Жуниор Мапуку, който, обаче, же изпреварен от стража Красимир Костов и вратарят на гостите спаси.

Първата опасност за гостите дойде в 26-ата минута когато Мартин Тошев центрира към Маркиньос, който засече топката с глава от дъгата на наказателното поле, но изстрелът бе прекалено слаб и не затрудни Благой Макенджиев.

В 32-ата минута Благой Наков стреля от далечна дистанция, но не успя да намери рамката на вратата.

ЧУДЕСНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ПРЕД МАПУКУ, НО МАЛШАНС

В 34-ата минута Жуниор Мапуку получи топката в малкото наказателно поле на гостите, финтира двама бранители на „Пирин“, но останал сам срещу опразнената врата, стреля покрай целта.

beroe-pirin_02082015_mapuku

Три минути след това Игор Джоман получи топката пред наказателното поле на „Пирин“ и хитро намери Жуниор Мапуку зад отбраната на гостите, но конгоанецът бе маркиран в положение на засада.

В 39-ата минута Веселин Пенев центрира от ъглов удар в малкия пеналт, където Стивън Петков насочи топката с глава, но тя премина покрай рамката на пазената от Красимир Костов врата.

beroe-pirin_02082015_djoman

Две минути след това Жуниор Мапуку проби през центъра на терена, повеждайки си кълбото до границата на наказателното поле, откъдето и стреля в последствие, но стражът на „Пирин“ изби.

В 44-ата минута Маркиньос стреля от далечна дистанция, но топката премина високо над напречната греда.

В края на първото полувреме двете автентични „зелени“ агитки на България си организираха надпяване. „Беройци“ задаваха „За България…“, а гостите от Благоевград отвръщаха „Свобода или смърт!“.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

И през втората част „Берое“ владееше изцяло инициативата на терена.

В 51-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, заложен на 24 метра от целта, но изпрати топката покрай рамката на вратата.

beroe-pirin_02082015_penev

Жуниор Мапуку получи топката в наказателното поле на „Пирин“ в 58-ата минута и преодоля стража на гостите, но в последствие не успя да отправи директен удар към целта и кълбото му бе отнето.

Атанас Зехиров проби по десния фланг в 65-ата минута и центрира по земя към Иван Коконов, който стреля в движение, но изстрелът му бе блокиран.

В 70-ата минута Веселин Пенев изпълни от дълбочина пряк свободен удар, но стражът на гостите надскочи всички и улови.

Четири минути след това Маркиньос изпълни пряк свободен удар, но не успя да намери рамката на вратата. Минута по-късно отново той стреля от далеч, но без резултат.

В 84-ата минута Елиаш отне в средата на терена, пусна веднага за Жуниор Мапуку, който проби през коридор и стреля от границата на пеналта по земя, но стражът на гостите спаси.

При включване напред Игор Джоман получи кълбото на границата на наказателното поле, откъдето стреля в последствие, но Красимир Костов улови.

В 89-ата минута Маркиньос проби от дясно по атаката, но Иво Иванов с решаващ шпагат предотврати опасност пред вратата на домакините.

В добавеното време на второто полувреме Антонио Хаджииванов бе изведен в наказателното поле където се измъкна между защитата на „Берое“ и стреля по земя, но Макенджиев бе безгрешен и изби.

beroe-pirin_02082015_celebration

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В четвърти кръг, на 9 август, неделя, от 17:30 часа „Берое“ гостува на „Славия“ в София. Мачът ще бъде излъчван по Diema Sport 2. Новият канал стартира ден по-рано.