Михайлов с цял мач при нулево реми на България U19

Националния отбор до 19 г. записа нулево равенство в контролна среща с Италия до 18 г., играна в Касталанета. Цял мач под рамката на вратата за младите лъвове записа стражът на „Берое“ Михаил Михайлов. Другият „бероец“ в състава – Ивайло Ангелов не взе участие в двубоя.

Михайлов се отличи с няколко добри намеси през първото полувреме, спасявайки удари на Матарезе, Туминело и Дел Иноченти. През втората част българския тим също пропусна няколко добри възможности, но гол в една от двете врати така и не падна и мачът завърши при резултат 0:0.

Двубоят бе част от подготовката на националния тим до 19 г. за европейските квалификации, които ще се състоят през ноември срещу Кипър, Полша и Люксембург. Преди това, през септември, тимът ще има още три проверки. Очаква се Михайлов отново да бъде основен избор за селекционера Светослав Тодоров.