„Берое“ надигра и победи „Локомотив“ – 2:0

„Берое“ победи с 2:0 „Локомотив“ (Пловдив) в мач от XI кръг на „А“ група. „Зелените“ доминираха през цялата среща и заслужено се поздравиха с успеха. Спас Делев откри в 15-ата минута, а Исмаил Иса покачи в 72-ата. Люик Дюфо от „Локомотив“ получи втори жълт картон в 40-ата минута и гостите доиграха мача с човек по-малко.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди мача „Берое“ заемаше шеста позиция в класирането с актив от 14 точки. Гостите от „Локомотив“ бяха осми с три пункта по-малко.

СЪСТАВИТЕ

beroe-lokomotivpd_02102015_referees

Петър Хубчев направи четири промени спрямо предния мач с „Монтана“. Венцислав Василев, Неманя Милисавлевич, Стивън Петков и Георги Божилов се завърнаха сред стартовите 11.

НАЧАЛОТО

В 4-ата минута Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле на гостите, а пред вратата на „Локомотив“ топката попадна във Венцислав Василев, който стреля диагонално от 17 метра, но бе неточен.

Две минути след това Венцислав Василев проби от дясно и центрира в малкия пеналт, където, обаче, Неманя Милисавлевич остана под топката и бранител на „Локомотив“ изчисти.

Отличен пробив на Спас Делев по десния фланг в 8-ата минута завърши с подаване към Стивън Петков, чийто последвал пас, обаче, бе неточен и „беройци“ загубиха притежанието на топката непосредствено пред вратата на гостите.

beroe-lokomotivpd_02102015_petkov-2

Малко след това Венцислав Василев проби от дясно, но миг преди да центрира в наказателното поле, бе фаулиран. Неманя Милисавлевич изпълни прекия свободен удар, но отбраната на „железничарите“ предотврати опасност.

В 12-ата минута Елиаш отне топката от Зоран Балдобалиев в центъра на терена и веднага се опита да намери откъсващия се от защитата на гостите Спас Делев, но бранител на „Локомотив“ изпрати топката в ъглов удар непосредствено пред неговия поглед. При последвалото центриране бранител на гостите изчисти, а топката все пак попадна в Неманя Милисавлевич, но и неговият удар бе париран.

ЗАСЛУЖЕНО „БЕРОЕ“ ИЗЛИЗА НАПРЕД + ДВЕ ГРЕДИ

Спас Делев бе изведен отлично зад отбраната на „Локомотив“ в 15-ата минута и останал очи в очи с Ясеин Ел Харуби, технично го преодоля, за да открие резултата – 1:0.

beroe-lokomotivpd_02102015_delev-celebration

beroe-lokomotivpd_02102015_celebration

В 20-ата минута Венцислав Василев прекъсна пас пред наказателното поле на „Берое“ и постави началото на контраакция, преминала през Владимир Зафиров, Веселин Пенев и Спас Делев, а последния центрира в наказателното поле, където Георги Божилов засече топката с глава, но кълбото срещна напречната греда над Ясеин Ел Каруби.

Минута след това Неманя Милисавлевич получи топката в малкото наказателното поле и стреля веднага по посока на целта, но кълбото срещна горната греда за втори път само в рамките на минута.

В 31-ата минута Игор Джоман открадна топката пред наказателното поле на „Локомотив“ и напредна няколко метра, но избърза при последвалото подаване и отбраната на гостите изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране „железничарите“ се разминаха с опасност пред врата си.

Пет минути след това Венцислав Василев проби от дясно и веднага намери Неманя Милисавлевич, който пък продължи към Спас Делев, а последният засече топката триково с пета, но Ел Каруби изби.

beroe-lokomotivpd_02102015_milisavljevic

„ЛОКОМОТИВ“ ОСТАВА С 10 ДУШИ

Гостите останаха с 10 души на терена след като в 40-ата минута за удар без топка Люик Дюфо получи втори жълт картон и бе отстранен от мача.

В 42-ата минута Стивън Петков проби от ляво и разпредели топката измежду Веселин Пенев и Спас Делев, след което кълбото отново попадна в родения през 1995 година футболист, но последвалото му центриране бе неуспешно.

След удар на Венцислав Василев от границата на пеналта в 44-ата минута топката премина над целта.

Малко преди почивката Веселин Пенев центрира в наказателното поле на гостите, където Стивън Петков засече с глава, но изпрати топката покрай целта.

В 49-ата минута Стивън Петков нахлу от дясно в наказателното поле, но последвалото му центриране бе неуспешно и топката бе изчистена в корнер.

beroe-lokomotivpd_02102015_petkov

Спас Делев стреля директно от пряк свободен удар, заложен на 22 метра от целта в 54-ата минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 58-ата минута контраатака, преминала през Георги Божилов и Елиаш, завърши с удар на последния от далечна дистанция, но кълбото не намери рамката на вратата.

Три минути по-късно Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен в ляво от целта, но защитата на „Локомотив“ изчисти успешно.

ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЯ ЗА „БЕРОЕ“, НО И ЛИПСА НА КЪСМЕТ

В 62-ата минута Георги Божилов стреля от далечна дистанция, но топката премина високо над рамката на вратата.

При следващата атака Георги Божилов проби през центъра на терена и веднага намери в дясно Венцислав Василев, чието последвало центриране, обаче, попадна директно в ръцете на стража на гостите.

В 64-ата минута Игор Джоман стреля от далечна дистанция, а топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Ясеин Ел Каруби.

Неманя Милисавлевич стреля от ъгъла на наказателното поле и Ясеин Ел Каруби парира в 66-ата минута. Топката попадна директно в намиращия се на метър от последния Спас Делев, който, обаче, се намираше в положение на засада и главният арбитър отмени падналото попадение.

beroe-lokomotivpd_02102015_penev

В 68-ата минута плътен изстрел на Елиаш от ъгъла на пеналта премина на сантиметри от рамката на вратата.

Спас Делев проби от дясно в 71-ата минута и центрира към Исмаил Иса, който засече с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

Минута след това при грешка в защитата на „Берое“ топката попадна в намиращия се на стрелкова позиция Мартин Камбуров, чийто удар, обаче, бе париран от Благой Макенджиев.

ВТОРИ ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“

Исмаил Иса получи извеждащо подава в половината на гостите в 72-ата минута, напредна няколко метра и разстреля Ясеин Ел Каруби за 2:0.

Влезлият като резерва Венелин Филипов проби в 79-ата минута от дясно и стреля от малък ъгъл, но прати топката високо над целта.

beroe-lokomotivpd_02102015_elias

В 82-ата минута Елиаш изведе зад гърба на отбраната Исмаил Иса, който с глава преодоля излезлия напред Ясеин Ел Каруби, но последвалият удар на нападателя бе блокиран от защитник на „железничарите“.

В последната минута от редовното време Станислав Костов се възползва от грешка в отбраната на „Локомотив“ и стреля от малък ъгъл, но топката премина на метър от целта.

В четири-минутното продължение двата отбора не създадоха повече положения и „зелените“ се поздравиха със заслужен успех.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

Сега в първенството на България следва почивка заради мачовете на националния отбор по футбол. На 19 октомври 2015, понеделник от 20 часа „зелените“ гостуват на „Пирин“ в Благоевград.