„Берое“ отстъпи на „Славия“ с 1:2

„Берое“ загуби с 1:2 от „Славия“ като домакин и така допусна първо поражение у дома през този сезон. Антон Карачанаков се възползва от грешка при изнасянето на топката от Благой Макенджиев и от далечна дистанция прати кълбото в опразнената мрежа за 0:1 още в 9-ата минута. „Белите“ затвърдиха крайния успех в 86-ата минута отново чрез Карачанаков след нова грешка на домакините, въпреки че отговорът на „беройци“ бе мълниеносен и Атанас Зехиров върна попадението с 89-ата минута. Старозагорци опитаха да изравнят в продължението, но времето за нов гол не стигна.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Това бе последната среща от XIII кръг на „А“ група. „Зелените“ влязоха в нея на четвърта позиция с актив от 20 точки, докато „Славия“ имаше 4 по-малко на шестата позиция.

СЪСТАВИТЕ

beroe-slavia_26102015_referees

Вместо Венцислав Василев като титуляр в този мач започна Атанас Зехиров, който се завърна след контузия. Благой Макенджиев отново бе на врата, а в защита освен Зехиров действаха Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев. Игор Джоман и Елиаш бяха опорни халфове. Пред тях действаха Стивън Петков, Неманя Милисавлевич и Георги Божилов. Спас Делев започна на върха на атаката.

НАЧАЛОТО

В първата минута Антон Карачанаков центрира вдясно от ъглов удар, но Благой Макенджиев внимаваше в малкото наказателно поле и спаси.

Три минути след това Цветомир Панов напредна от дясно и шутира от далечна дистанция, но след рикошет топката попадна директно в Благой Макенджиев.

В 6-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво от дълбочина в малкия пеналт, където, обаче, Марио Кирев бе отлично пласиран и улови.

ПОПАДЕНИЕ ЗА „БЕЛИТЕ“

В 9-ата минута Благой Макенджиев излезе пред наказателното поле, за да изчисти топката далеч от пеналта, но сбърка в ситуацията и топката попадна директно в Антон Карачанаков, който с изстрел от далечна дистанция намери опразнената рамка за 0:1.

В 13-ата минута Матийо Мансет проби по десния фланг, залъгвайки двама бранители на „Берое“, но последвалият изстрел бе блокиран от Георги Динков в ъглов удар.

Две минути по-късно пробив на Ивайло Димитров от ляво завърши с цетриране от малък ъгъл, което обаче не застраши вратата на Благой Макенджиев и стражът улови.

beroe-slavia_26102015_bozhilov-2

Атанас Зехиров центрира от дясно в наказателното поле в 17-ата минута, но бе крайно неточен.

В 19-ата минута Антон Карачанаков получи пас зад отбраната на „Берое“ и излезе очи в очи с Благой Макенджиев, но след последвалия удар топката премина над рамката на вратата.

В 23-ата минута след центриране от корнер на Ивайло Димитров кълбото попадна директно в ръцете на Благой Макенджиев.

Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен на 35 метра от целта, в 26-ата минута, но Марио Кирев се извиси над всички в наказателното поле и боксира.

beroe-slavia_26102015_petkov

Минута след това Георги Божилов стреля от далечна дистанция, но топката попадна директно в ръцете на стража Кирев.

В 29-ата минута центрирана топка в наказателното поле на „Берое“ попадна в Антон Карачанков, който обаче не успя да отправи изстрел, а кълбото бе блокирано към Янис Карабельов. Последвалият удар на младока попадна директно в ръцете на Благой Макенджиев.

При пробойна в отбраната на „Берое“ в 31-ата минута топката се озова в намиращия се на стрелкова позиция Матийо Мансет, но той бе притеснен от Атанас Зехиров и изстрелът му премина над напречната греда.

В 32-ата минута Ивайло Димитров бе изпуснат от защитата на „Берое“ и стреля, но бе неточен.

В ответната атака след центриране на Веселин Пенев кълбото попадна в необезпокоявания Марио Кирев.

В 38-ата минута Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар, заложен в близост до лявото ъглово флагче, но центрирането му в наказателното поле на „Берое“ бе без резултат.

beroe-slavia_26102015_bozhilov

Две минути след това Спас Делев получи топката на границата на малкия пеналт, но не последва изстрел по посока на вратата, тъй като крилото загуби кълбото.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „Славия“, където Марио Кирев бе над всички и улови.

Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на „Славия“ в 52-ата минута, където Исмаил Иса се разминава топката, а тя попадна в Неманя Милисавлевич, но последвалият удар бе неточен.

beroe-slavia_26102015_zehirov

В 55-ата минута Матийо Мансет засече от близо центрирана в малкия пеналт топка, но ударът бе отразен от Благой Макенджиев.

Две минути след това Спас Делев отправи плътен изстрел от пряк свободен удар, заложен на 25 метра фронтално от целта, но не застраши сериозно вратата на Марио Кирев, който улови без проблеми.

В 68-ата минута Неманя Милисавлевич стреля от пряк свободен удар от средна дистанция, но след рикошет топката напусна пределите на терена в ъглов удар. Нищо опасно не се случи обаче при последвалото изпълнение.

Минута след това Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар, а топката попадна директно в обсега на Благой Макенджиев.

Отново Карачанаков, в 71-ата минута получи кълбото на границата на пеналта, но след последвалия изстрел топката рикошира, а Благой Макенджиев улови.

В 72-ата минута Янис Карабельов нахлу от ляво в наказателното поле и стреля от близо, но Веселин Пенев блокира удара в корнер. Благой Макенджиев бе над всички при последвалото изпълнение и спаси.

Минута след това Спас Делев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където капитанът Иво Иванов засече триково с глава, а Марио Кирев за малко щеше да бъде подлъган, но все пак спаси.

beroe-slavia_26102015_delev-2

В 74-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от дясно в малкото наказателно поле, но Марио Кирев хвана топката.

Антон Карачанаков изпълни опасно пряк свободен удар, заложен на ъгъла на наказателното поле в 79-ата минута, а топката премина на сантиметри от рамакта на вратата.

В 82-ата минута Спас Делев центрира към намиращия се в наказателното поле Исмаил Иса, който засече топката с глава, но Марио Кирев улови без проблеми.

ВТОРИ ГОЛ ЗА „БЕЛИТЕ“ И БЪРЗ ОТГОВОР ОТ „БЕРОЕ“

Четири минути по-късно Антон Карачанаков се възползва от втората грешка на стража Благой Макенджиев, получавайки топката на границата на наказателното поле, напредвайки няколко метра и се вкарвайки за 0:2.

В 89-ата минута Атанас Зехиров получи топката директно след изпълнение на корнер от Спас Делев на близо 20 метра от вратата и с елегатен удар прехвърли стража Марио Кирев, за да върне едно попадение.

В петминутното добавено време „Берое“ опита да изравни, но времето се оказа недостатъчно за ново попадение.

СЛЕДВАЩИТЕ МАЧОВЕ

В четвъртък от 16:30 часа „Берое“ приема на своя стадион „Банско“ в мач от осминафиналите за Купата на България. След това, на 3 ноември, вторник, от 14:30 часа старозагорци гостуват във Варна на „Черно море“.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Славия 1913“ (София) 1:2
голмайстори: 0:1 Антон Карачанаков 9′, 0:2 Антон Карачанаков 86′, 1:2 Атанас Зехиров 89′
„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман (79′ – 7. Георги Андонов), 21. Елиаш – 73. Стивън Петков (50′ – 10. Исмаил Иса), 14. Георги Божилов (50′ – 70. Том), 20. Неманя Милисавлевич – 77. Спас Делев; неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров, 4. Венелин Филипов; старши треньор: Петър Хубчев
„Славия 1913“ (София): 12. Марио Кирев (к), 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 13. Стефан Велков, 87. Диего Фераресо, 27. Емил Мартинов, 10. Янис Карабельов, 17. Костадин Дяков (90’+1′ – 66. Пламен Крачунов), 9. Матийо Мансет (64′ – 23. Емил Стоев), 14. Ивайло Димитров, 71. Антон Карачанаков (88′ – 20. Петър Атанасов); неизползвани резерви: 1. Георги Петков, 2. Мартин Дечев, 35. Иван Вълчанов, 22. Владимир Вълчанов; старши треньор: Иван Колев
жълти картони: Неманя Милисавлевич (61′ – реплика), Георги Андонов (80′ – груб фаул) [„Берое“]; Цветомир Панов (25′ – груб фаул), Марио Кирев (40′ – реплика), Ивайло Димитров (53′ – груб фаул), Георги Петков (61′ – реплика), Матийо Мансет (64′ – бавене на играта), Стефан Велков (67′ – груб фаул) [„Славия“]
главен съдия: Георги Димитров (София)
асистент съдии: Иван Вълчев (София), Димитър Русев (София)
допълнителни асистент съдии: Таско Тасков (София), Ангел Баялцалиев (София)
четвърти съдия: Петър Джугански (София)
дежурен делегат: Валентин Драгомиров (София)
съдийски наблюдател: Кирил Лозанов (София)