„Берое“ отстрани закономерно „Банско“ за Купата – 3:1

„Берое“ надигра категорично и победи втородивизионния „Банско“ с 3:1 в осминафинална среща от Купата на България. „Заралии“ изиграха силен тактически двубой, създавайки множество от положения пред вратата на Божидар Стойчев, а Георги Андонов на два пъти и Елиаш веднъж бяха точни за успеха. С едно попадение за състава на гостите се отчете Руслан Иванов.

beroe-bansko_29102015_referees

СИЛНИ НАЧАЛНИ МИНУТИ ЗА „БЕРОЙЦИ“

В 8-ата минута центриране на Венелин Филипов бе крайно неточно и топката премина над целта.

Две минути след това Веселин Пенев центрира отляво, а топката бе избита от отбраната на „Банско“ директно в намиращия се на дъгата на пеналта Игор Джоман, който стреля в движение, но бе неточен.

beroe-bansko_29102015_djoman

Секунди по-късно удар на Неманя Милисавлевич от границата на наказателното поле премина на метър над целта.

В 15-ата минута Георги Андонов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Владимир Зафиров засече с глава, а топката рикошира в тяло на бранител на „Банско“ и напусна пределите на терена в ъглов удар.

beroe-bansko_29102015_isa

БИТКА В ЦЕНТЪРА НА ТЕРЕНА И РАЗМЕНЕНИ ОПАСНОСТИ

Седем минути след това при пробойна в отбраната на „Берое“ Атанас Чепилов излезе на голова позиция, преодолявайки и стража Илко Пиргов, но вместо да стреля директно към целта, той потърси с пас свой съотборник в малкия пеналт, а Веселин Пенев прекъсна нападанието на гостите.

beroe-bansko_29102015_milisavljevic-2

В 28-ата минута удар на Том от 28 метра премина над рамката на вратата.

Девет минути по-късно с атрактивно изпълнение Исмаил Иса засече центрирана топка в наказателното поле, но кълбото премина над рамката на вратата.

beroe-bansko_29102015_filipov

ПО РАЗМЕНЕН ГОЛ В КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

В 40-ата минута Георги Андонов се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, заложен в близост до дъгата на наказателното поле, и елегантно изпрати топката директно в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Божидар Стойчев – 1:0.

Едва четири минути по-късно гостите от „Банско“ се върнаха бързо в двубоя след бърза контраатака, завършила с удар на Янислав Иванов, но Венцислав Василев блокира на голлинията. Топката отново попадна в Иванов, който обаче комбинира с намиращия се на дъгата на наказателното поле Руслан Иванов, а „осмицата“ на гостите с хубав изстрел се разписа, за да възстанови равенството в резултата – 1:1.

beroe-bansko_29102015_djoman-2

„БЕРОЙСКИ“ УСТРЕМ И СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 49-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в малкия пеналт, където Станислав Костов бе оставен непокрит, но ударът му с глава бе неуспешен.

Четири минути след това при двойно подаване Исмаил Иса бе изведен на голова позиция от Георги Андонов, но последвалият удар бе блокиран от бранител на гостите в корнер. При центриране от ъглов удар Венцислав Василев засече с глава топката, но я изпрати в аут.

beroe-bansko_29102015_isa-2

Секунди по-късно добър пробив на Венелин Филипов по десния фланг завърши с остро центриране към Спас Делев, който засече с глава от наказателното поле, но топката премина покрай целта.

След точно час игра Спас Делев стреля силно от далечна дистанция, но топката не успя да намери рамката на вратата.

В 62-ата минута двойно подаване между Спас Делев и Георги Андонов завърши с плътен изстрел на последния, а топката отново не намери мрежата на Божидар Стойчев.

beroe-bansko_29102015_kostov

УСИЛИЯТА ДАВАТ РЕЗУЛТАТ – 2:1

В 64-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите се получи разбъркване, при което най-съобразителен бе Георги Андонов, който за втори път в двубоя се разписа с плътен изстрел в долния десен ъгъл на вратата.

Пет минути по-късно Спас Делев проби през центъра на нападанието и потърси веднага намиращия се вляво от себе си Неманя Милисавлевич, но сърбинът не успя да центрира успешно.

В 72-ата минута отново той засече с глава центрирана в малкия пеналт топка, но тя срещна напречната греда на пазената от Божидар Стойчев врата.

beroe-bansko_29102015_milisavljevic

ЕЛИАШ ОФОРМЯ КРАЙНОТО 3:1

В 82-ата минута Спас Делев проби отляво и центрира в малкото наказателно поле, където Елиаш засече отблизо, за да оформи крайното 3:1.

Три минути след това Исмаил Иса получи кълбото на чиста голова позиция, но изпрати топката покрай рамката на вратата.

В 88-ата минута Борислав Хазуров бе оставен непокрит на метри пред вратата на „Берое“ и получи топката на голова позиция, но изстрелът му попадна право в ръцете на Илко Пиргов.

beroe-bansko_29102015_tom

СЛЕД ДВУБОЯ

По този начин „беройци“ си осигуриха място сред най-добрите осем по пътя за трофея, а следващият съперник на „заралии“ ще стане ясен през следващата седмица.

„Берое“ (Стара Загора“ – „Банско 1951“ (Банско) 3:1
голмайстори: 1:0 Георги Андонов 40′, 1:1 Руслан Иванов 44′, 2:1 Георги Андонов 64′, 3:1 Елиаш 82′
„Берое“: 23. Илко Пиргов – 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров, 4. Венелин Филипов, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Том (61′ – 21. Елиаш), 20. Неманя Милисавлевич, 7. Георги Андонов (73′ – 14. Георги Божилов) – 9. Станислав Костов (52′ – 77. Спас Делев), 10. Исмаил Иса; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 15. Георги Динков, 13. Емин Ахмед, 11. Антон Огнянов; старши треньор: Петър Хубчев
„Банско“: 1. Божидар Стойчев – 3. Костадин Слаев, 6. Георги Кременлиев, 22. Николай Дичев, 14. Иван Топузов – 24. Любомир Витанов, 10. Красимир Илиев (61′ – 21. Борислав Хазуров) – 19. Янислав Иванов (72′ – 4. Васил Туджаров), 8. Руслан Иванов, 11. Атанас Чепилов – 16. Цветан Павлов (57′ – 7. Георги Фикийн); неизползвани резерви: 12. Александър Стоянов, 2. Йордан Лечов, 5. Йордан Йорданов, 13. Димитър Везалов; старши треньор: Александър Томаш
жълти картони: [„Берое“] Костадин Слаев (22′ – нарушение), Иван Топузов (39′ – груб фаул) [„Банско“]
червени картони: Костадин Слаев (76′ – втори жълт картон за нарушение) [„Банско“]
главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
асистент-съдии: Атанас Бозев (Пловдив), Йордан Петров (Пловдив)
четвърти съдия: Валентин Железов (Бургас)
делегат на БФС: Тургай Али (Кърджали)
съдийски наблюдател: Георги Виделов (Бургас)