Нулево реми на „Славия“ – „Берое“

„Славия“ и „Берое“ се разделиха при нулево реми 0:0 при срещата между двата отбора от XXII кръг на „А“ група. Двата отбора изиграха равностоен мач. „Берое“ доигра мача с 10 души след като в края на срещата Иво Иванов получи два жълти картона в много кратък интервал от време.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ бе на трета позиция с актив от 33 точки, с две по-малко – 31 в срещата влязоха домакините от „Славия“.

slavia-beroe_28022016-referees

НАЧАЛНИТЕ МИНУТИ

В 5-ата минута Сердер Сердеров проби от дясно и центрира, но отбраната на „Берое“ изчисти.

Минута по-късно Борислав Балджийски центрира от пряк свободен удар, заложен на 22 метра от вратата, но Иво Иванов съумя да изчисти своевременно с глава.

В 9-ата минута Елиаш изведе Игор Джоман на стрелкова позиция, но последвалият удар бе неточен.

slavia-beroe_28022016-elias

Цветомир Панов центрира в наказателното поле на „беройци“ в 11-ата минута, където обаче капитанът Иво Иванов бе задържан и съдията отсъди нарушение.

В 15-ата минута Стивън Петков бе изведен зад отбраната на „Славия“, но Георги Петков скъси съобразително и спаси.

Две минути по-късно Неманя Милисавлевич центрира топката от пряк свободен удар, заложен на ъгъла на наказателното поле, но бранител на „белите“ изчисти с глава.

ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „СЛАВИЯ“

При ответната контраатака Борислав Балджийски стреля от средна дистанция, но изпрати топката високо над целта.

В 20-ата минута Борислав Балджийски пробива от ляво, преодолявайки Венцислав Василев, и направи опит за центриране в наказателното поле, но бранителят на „Берое“ бързо коригира грешката си, избивайки топката.

Янис Карабельов изпълни пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата в 28-ата минута, но след рикошет в стената от играчи топката попадна директно в ръцете на Благой Макенджиев.

В 31-ата минута Елиаш засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но Георги Петков улови без проблеми.

Минута по-късно бърза атака от страна на домакините завърши с центриране на Сердер Сердеров, но Благой Макенджиев бе отлично пласиран и улови.

При ответната атака Атанас Зехиров изведе Неманя Милисавлевич, който центрира кълбото в наказателното поле, но Исмаил Иса бе изпреварен от Мартин Дечев, който изчисти в корнер.

ИНТЕРЕСЕН КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО

В 34-ата минута Ивайло Димитров центрира от ъглов удар, но топката бе заложена прекалено ниско и не представляваше трудност за бранителите на „Берое“ да я изчистят.

Пет минути след това Ивайло Димитров получи топката пред наказателното поле на гостите и стреля измежду двама футболисти на „Берое“, но Благой Макенджиев запази хладнокръвие и спаси.

slavia-beroe_28022016-djoman-2

В 41-ата минута Донел Муканза проби от дясно и центрира кълбото в наказателното поле, но Благой Макенджиев улови.

В 44-ата минута Сердер Сердеров бе изпуснат от защитата на „Берое“ в наказателното поле, но се засуети и пропусна най-удобната си възможност да шутира. Впоследствие топката бе изчистена, но все пак попадна в Борислав Балджийски, чийто удар обаче бе неточен.

В добавеното време на първата част първо Борислав Балджийски получи топката в пеналта на „Берое“ и стреля оттам, но бе неточен. След това Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на домакините, но там липсваше играч на „Берое“, който да играе с топката и тя попадна директно в стража Георги Петков.

slavia-beroe_28022016-fans

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 48-ата минута се получи опасна ситуация в наказателното поле на „Берое“, но защитата на „Славия“ успя да се справи.

Цветомир Панов изчисти в корнер центрирана в наказателното поле топка в 58-ата минута. При последвалото изпълнение Георги Петков остана под кълбото, което обаче впоследствие бе изчистено от защитата на „Славия“.

В 64-ата минута Георги Андонов стреля от пряк свободен удар, заложен на 24 метра от целта, но изпрати топката на около метър над напречната греда.

slavia-beroe_28022016-delev

Атанас Зехиров получи топката от Георги Андонов в 68-ата минута и стреля в движение от 22 метра, но бе неточен.

РАВНОСТОЙНА ИГРА

В 70-ата минута „беройци“ откраднаха топката пред наказателното поле на „Славия“, а от ситуацията се възползва Георги Андонов, който стреля от 21 метра, но бе крайно неточен.

Две минути по-късно Ивайло Димитров центрира от фаул, но Благой Макенджиев бе над всички в наказателното поле и улови без проблеми.

В 75-ата минута Спас Делев центрира от фаул, а Иво Иванов засече топката с глава, но прекалено слабо и кълбото попадна директно в Георги Петков.

slavia-beroe_28022016-djoman

Три минути по-късно Сердер Сердеров проби в коридор по центъра на атаката и комбинира с вдясно намиращия се Борислав Балджийски, чийто последвал удар обаче бе избит от бранител на „Берое“ в ъглов удар.

В 82-ата минута Владимир Семерджиев получи топката в ляво по атаката на „Славия“, но Венцислав Василев спря атака своевременно, избивайки в ъглов удар.

Само в рамките на минута между 84-ата и 85-ата минута Иво Иванов получи два жълти картона и „Берое“ трябваше да доиграе срещата с човек по-малко.

slavia-beroe_28022016-ivanov

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващият кръг, „Берое“ приема „Черно море“ на 3 март, четвъртък, от 16:30 часа.