„Берое“ отстъпи на „Лудогорец“ с 0:2

„Берое“ отстъпи с 2:0 от „Лудогорец“ в мач от XXVI кръг на „А“ група. Венцислав Керчев се възползва от грешка в отбраната на „Берое“ след центриране от Вандерсон в 39-ата минута на мача и отбеляза за водача в класирането. В четвъртата минута продължение на мача Марселиньо направи резултата 0:2.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в срещата на четвърта позиция с 36 точки, след като минути преди началото на двубоя „Славия“ се изравни по точки със „зелените“ след равенството на тима от кв. Овча Купел в София с „Левски“. „Лудогорец“ с 51 точки бе на първата позиция в класирането.

СЪСТАВИТЕ

beroe-ludogorets_19032016_referees

Георги Дерменджиев направи само една промяна в своя състав спрямо предишния мач пускайки в игра Йордан Минев вместо Натанаел. При отсъствието на Атанас Зехиров, Игор Джоман и Георги Динков, Петър Хубчев пусна в игра като титуляр Илия Миланов по десния фланг и изтегли Емин Ахмед по дясното крило. Георги Андонов започна титуляр на позицията зад нападателя, който в днешната среща бе Иса.

АГРЕСИВНО НАЧАЛО

„Берое“ влезе добре в срещата и наложи преса още в половината на „Лудогорец“.

В 5-ата минута Спас Делев получи параболичен извеждащ пас по въздух зад отбраната на гостите, но Йордан Минев със своевременна реакция успя да изчисти топката пред неговия поглед.

beroe-ludogorets_19032016_ahmed

В 21-ата минута Вандерсон получи добре по лявото крило, влезе навътре в терена, осигурявайки си пространство да отправи изстрел. След като го стори обаче топката мина покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Макенджиев.

В следващата атака Вандерсон бе изпуснат от защитата на „Берое“ и стреля между двама футболисти на домакините, но топката премина на около метър встрани от рамката.

beroe-ludogorets_19032016_tom

В 25-ата минута Йордан Минев же изведен по десния фланг на атаката на „Лудогорец“, където напредна изпуснат от защитата на „Берое“ и центрира в наказателното поле на домакините. Вандерсон получи топката и стреля директно към целта, но Благой Макенджиев спаси.

„Беройци“ организираха страхотна атака в 34-ата минута когато след комбинация между Илия Миланов и Емин Ахмед, младогък центрира в малкото наказателно поле, където Исмаил Иса си овладя с гръб към вратата, обърна се, справи се с Козмин Моци и стреля от близка дистанция, но бе неточен.

beroe-ludogorets_19032016_isa

В 37-ата минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно от целта, но защитата на „Лудогорец“ бързо се справи и изчисти топката далеч от вратата си.

ЛУДОГОРЕЦ ИЗЛИЗА НАПРЕД

Гостите излязоха напред в резултата в 39-ата минута когато след центриране от пряк свободен удар на Вандерсон защитата на „Берое“ се пропуска и остави непокрит в малкото наказателно поле Венцислав Керчев, който се разписа за 0:1 от близка дистанция.

В последната минута от редовното време на първата част Спас Делев центрира в наказателното поле, но Исмаил Иса остана под топката и тя попадна право в ръцете на Владислав Стоянов.

beroe-ludogorets_19032016_ahmed-2

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 49-ата минута Джонатан Кафу получи топката по десния фланг и си поведе, за да навлезе в наказателното поле на „Берое“, но Веселин Пенев го блокира и предотврати опасност.

Елиаш стреля от 25 метра към рамката на вратата в 52-ата минута, но изпрати топката покрай целта.

Минута след това Кешеру стреля добре след като получи топката пред пеналта на „Берое“, но Иво Иванов блокира и отклони топката в корнер. След центрирането Марселиньо игра с глава, но защитата успя да избие преди да бъде отправен удар към вратата.

В 59-ата минута Спас Делев нахлу в наказателното поле, но се засуети и кълбото бе избито в ляво зад защитата на „Лудогорец“, където беше Том. Бразилецът навлезе в наказателното поле и отправи диагонален шут от малък ъгъл. Топката обаче мина на сантиметри покрай вратата.

beroe-ludogorets_19032016_tom-2

В 60-ата минута Георги Андонов получи топката в наказателното поле на „Лудогорец“, но вместо да я овладее и да стреля към вратата, той предпочете да я предостави на непокрития Исмаил Иса, но последвалият му удар бе слаб и неточен.

В 66-ата минута Андрей Препелица пусна добър извеждащ пас в коридор в наказателното поле за Вандерсон, който остана очи в очи с Макенджиев. Той пробва удар, но бе неточен.

Спас Делев получи в наказателното поле в 69-ата минута, но Козмин Моци бе съобразителен и успя да избие.

ПРОПУСК НА ИСА

Владислав Стоянов излезе неразчетено в 71-ата минута, Исмаил Иса успя да му отнеме пред наказателното поле, да го размине и да стреля по посока на вратата. Там обаче прати топката право в Козмин Моци, който бе застанал на гол линията и успя да избие. Кълбото попадна в намиращия се на дъгата на наказателното поле Георги Андонов, който стреля о ттам, но бе крайно неточен.

beroe-ludogorets_19032016_isa-2

В 73-ата минута след центриране на Милисавлевич в наказателното поле Георги Андонов засече с глава, но прати топката покрай рамката.

В 78-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в ляво по атаката на „Берое“ в наказателното поле, където Иса засече с глава, но кълбото попадна право в ръцете на Владислав Стоянов.

beroe-ludogorets_19032016_milanov

В 81-ата минута топката бе центрирана от корнер от Илия Миланов в наказателното поле където Божилов засече с глава, но топката мина покрай вратата.

Владислав Стоянов изпревари Георги Андонов в 83-ата минута и улови сигурно след ново центриране на Милисавлевич в малкото наказателно поле.

В 86-ата минута Кешеру намери Марселиньо в наказателното поле, той пробва да намери Джонатан Кафу пред малкото наказателно поле, но Веселин Пенев успя да блокира.

В четвъртата минута от добавеното време Жуниньо Кишада комбинира с Марселиньо, който с премерен шут в горния ляв ъгъл на вратата на Макенджиев направи резултата 0:2.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В първенството следва пауза заради мачове на националните гарнитури, в които „Берое“ има 9 различни представители в различните възрастови групи. На 2 април, събота, от 20 часа „зелените“ гостуват в София на „Левски“.