„Берое“ U19 загуби злощастно от „Славия“

Юношите старша възраст на „Берое“ до 19 години допуснаха домакинско поражение с 0:2 от състава на „Славия“ в двубой от XXIV кръг на Елитната група. Точни за гостите бяха Калоян Кръстев и Китан Василев броени минути след подновяването на играта за второто полувреме.

И двата отбора изиграха двуостър мач, създавайки добри възможности и пред двете врати.

Първата такава се откри за „беройци“ в 18-ата минута, когато Руси Чернаков, Ангел Христов и Калоян Динев стреляха последователно към целта, но топката така и не попадна в рамката.

В 36-ата минута стражът на „Берое“ Михаил Михайлов се отличи със страхотна намеса, улавяйки опасен изстрел на Ангел Максимов.

В началото на второто полувреме гостите от „Славия“ успяха да си осигурят комфортен аванс с два гола, след като в 47-ата минута Калоян Кръстев бе изпуснат от отбраната на „Берое“ и отблизо се разписа с глава, а само три минути по-късно оставеният непокрит в наказателното поле Китан Василев покачи на 0:2 с добър изстрел по диагонал.

След точно час игра Димитър Видев засече с глава центрирана в пеналта топка, но кълбото срещна напречната греда.

Три минути по-късно Георги Георгиев също пропусна добра възможност от непосредствена близост, а при ответната атака удар на Александър Златков премина покрай целта.

В 82-ата минута се състоя и последната по-сериозна възможност за „беройци“, когато Димитър Видев излезе очи в очи срещу стража на „Славия“, но не успя да насочи топката в периметъра на целта и кълбото напусна пределите на терена в аут.

След този двубой възпитаниците на Иван Гаджев остават на осма позиция в подреждането с актив от 35 точки, а в следващия кръг ще се изправят срещу ЦСКА, като двубоят е насрочен за идната сряда, 6-и април, от 16 часа.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Славия“ U19 (София) 0:2
голмайстори: 0:1 Калоян Кръстев 47′, 0:2 Китан Василев 50′
„Берое“ U19: 1. Михаил Михайлов – 10. Димитър Видев, 5. Станислав Белчев, 6. Георги Георгиев, 92. Ивайло Иванов – 18. Калоян Динев, 14. Мерхан Мустафов – 8. Атанас Панов, 20. Ивелин Илиев, 19. Руси Чернаков (59′ – 13. Магдален Петров) – 9. Марин Петров (81′ – 77. Йоан Атанасчев); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 69. Надим Ангелов, 44. Виктор Петров; старши треньор: Иван Гаджев
„Славия“ U19: 1. Марин Величков – 2. Димитър Савов, 5. Петко Христов, 14. Димитър Буров, 3. Андреа Христов – 6. Фабиен Георгиев (88′ – 16. Богослав Тодоров), 8. Ангел Максимов (76′ – 19. Димитър Минков) – 11. Александър Златков (83′ – 9. Йордан Попов), 21. Калоян Кръстев, 10. Китан Василев – 7. Денис Николов (71′ – 17. Цветомир Вачев); неизползвани резерви: 12. Мартин Цветанов, 22. Борис Стефанов, 18. Виктор Теодосиев; старши треньор: Ивайло Семерджиев