„Берое“ загуби от „Левски“ в София – 0:1

„Берое“ отстъпи на „Левски“ с 1:0 при госуването си на празните трибуни на стадион „Георги Аспарухов“ заради наказание на „сините“. Венцислав Христов отбеляза за „Левски“ в четвъртата минута добавено време от пресилена дузпа отсъдена от главният арбитър. Преди това той беше спестил червен картон на Бедоя за влизане с бутоните напред в главата на Венцислав Василев, който бе откаран с линейка от мача. През втората част Мехди Бурабия бе отстранен в 71-ата минута за удар без топка. „Берое“ остана с човек по-малко десет минути по-късно когато Веселин Пенев получи втори жълт картон за опасна игра.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Домакините от „Левски“ заемаха втора позиция в класирането с 40 точки, с 4 по-малко на четвърто място бе „Берое“. Водач с 14 точки преднина пред „Левски“ бе „Лудогорец“.

СЪСТАВИТЕ

levski-beroe_02042016_referees

„Берое“ започна с наситена халфова линия. В игра се завърнаха контузените Игор Джоман и Атанас Зехиров. Младежът до 21 години, който започна в мача бе Емин Ахмед. Нападението водеше Спас Делев, а Неманя Милисавлевич действаше по левия фланг.

НАЧАЛОТО

В 3-ата минута Мехди Бурабия центрира в наказателното поле на „Берое“ от фаул, но Благой Макенджиев боксира. Бе извършено и нарушение срещу стража.

Пет минути по-късно Спас Делев стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

В 12-ата минута „сините“ организираха опасна атака, при която Венцислав Христов излезе фронтално срещу вратата на гостите, но Емин Ахмед успя да избие. Мигел Бедоя центрира, но Благой Макенджиев улови.

Милисавлевич центрира от левия фланг в 14-ата минута, но Йоргачевич улови преди играч на „Берое“ да играе с топката.

В 18-ата минута Мехди Бурабия стреля от дистанция, но ударът му бе неточен.

Три минути след това Венцислав Христов изпълни пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата, но топката не намери целта.

В 26-ата минута Том пое топката от центъра на терена, напредна и стреля от 22 метра, но ударът не намери рамките на вратата.

levski-beroe_02042016_djoman-2

Минута след това Спас Делев подаде на Елиаш, който стреля от дистанция, но ударът бе слаб и Йоргачевич улови без проблем.

СПЕСТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ДОМАКИНИТЕ

В 29-ата домакините не спряха играта при двама паднали играчи на „Берое“ и организираха атака, при която се стигна до центриране в наказателното поле. Бедоя обаче извърши нарушение влизайки с бутоните напред в главата на Венцислав Василев. Вместо червен картон, какъвто трябва да получи по наредба играчът на „Левски“ бе наказан само с жълт.

Заради лекарската помощ на трима играчи в зелено, Том и Елиаш, които сблъскаха главите си и Венцислав Василев, който бе изкаран с линейка от стадиона, играта бе спряна за близо 4 минути.

В 36-ата минута Венцислав Христов навлезе в наказателното поле и намери с пас Нар, който стреля, но не намери рамката на вратата.

Минута след това Роман Прохазка центрира опасно в пеналта на гостите, но Божидар Краев се размина с топката.

В 40-ата минута Веселин Пенев пусна хитро към Неманя Милисавлевич, който навлезе в наказателното поле на домакините и стреля от малък удар, но бе неточен.

levski-beroe_02042016_milisavljevic

Спас Делев отправи хитър пас към Атанас Зехиров от пряк свободен удар в 43-ата минута, но ударът на последния не намери целта.

В първата от петте минути добавено време Спас Делев центрира от пряк свободен удар в пеналта на домакините, където се получи разбъркване, но защитата изчисти.

Минута след това отново Спас Делев получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля опасно, но Боян Йоргачевич улови.

ПРЕСИЛЕНА ДУЗПА И ГОЛ ЗА „ЛЕВСКИ“

В третата минута добавено време Божидар Краев получи топката в пеналта и стреля, след това се сблъска с Благой Макенджиев. Станислав Тодоров първоначално отсъди аут, но след сигнал на Никола Попов посочи бялата точка. Любопитното е че Макенджиев наистина се сблъска с крилото на „Левски“, но това се случи след като Краев бе насочил топката към вратата и тя вече излизаше в аут.

Зад топката при 11-метровия наказателен удар застана Венцислав Христов. Нападателят бе точен от точката за изпълнение на дузпа.

След почивката, в 51-ата минута, Игор Джоман напредна от центъра на терена и намери Делев пред наказателното поле. Нападателят стреля, но ударът му бе блокиран.

В 60-ата минута домакините организираха опасна атака, но страничния рефер маркира засада.

Две минути по-късно след центриране на Спас Делев и разбъркване в пеналта на домакините Нар успя да изчисти.

В 67-ата минута бърза атака за „сините“ завърши с центриране, но Георги Динков се справи със ситуацията.

levski-beroe_02042016_djoman

Милисавлевич центрира меко в пеналта на домакините секунди по-късно. Там Исмаил Иса засече, но топката мина на сантиметри от целта.

„ЛЕВСКИ“ ОСТАВА С ЧОВЕК ПО-МАЛКО

В 71-ата минута Мехди Бурабия, който вече имаше жълт картон, удари без топка съперник. Станислав Тодоров му показа директен червен картон за нарушението.

Нар бе изведен от Мигел Бедоя в 74-ата минута, напредна и стреля, но топката премина покрай гредата.

В 78-ата минута Йоргачевич увисна при центриране в наказателното поле и Спас Делев засече с глава от близо, но не успя да намери опразнената врата.

ЧЕРВЕН КАРТОН И ЗА ПЕНЕВ

В 81-ата минута за опасна игра Веселин Пенев получи втори жълт картон и броя играчи на терена за двата отбора бе изравнен.

levski-beroe_02042016_penev

В 84-ата минута при опасна ситуация и спорно положение за засада Радослав Цонев стреля, но бе неточен пращайки топката покрай рамката по диагонал.

В 88-ата минута Исмаил Иса бе изведен на скорост пред наказателното поле на „Левски“ и стреля от ъгъла му по диагонал, но топката мина над напречната греда на пазената от Йоргачевич врата.

В първата минута добавено време Неманя Милисавлевич бе фаулиран на 25 метра фронтално от вратата от Георги Костадинов. Спас Делев стреля от прекия свободен удар, но прати топката високо над вратата.

Aтанас Зехиров проби и центрира в третата минута добавено време, но Боян Йоргачевич улови.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В сряда „Берое“ приема ЦСКА в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България. Мачът е от 19:15 часа. Следващият мач от „А“ група е на 10 април от 17:15 часа в Монтана срещу едноименният тим.