„Берое“ отстъпи на ХИК – 1:0

„Берое“ отстъпи с 1:0 като гост на ХИК в Хелзинки и с общ резултат 2:1 отпадна във втори квалификационен кръг на Лига Европа. „Зелените“ бяха равностойни на домакините, но не успяха да реализират положенията си, а в 26-ата минута Антому Танака се възползва от грешка в отбрана при статично положение и вкара единствения гол за домакините, който се оказа достатъчен, за да ги класира в следващия кръг.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

hjk-beroe_21072016_team

Двубоят, игран преди седмица в Стара Загора, завърши при голово равенство – 1:1, като гостите от Хелзинки излязоха тогава напред в резултата в 37-ата минута чрез попадение на Алфредо Моралес, а четири минути след началото на второто полувреме Веселин Пенев се разписа за 1:1.

hjk-beroe_21072016_captains

СЪСТАВИТЕ

Треньорският щаб на „Берое“ заложи на същите единадесет отпреди седмица, докато наставникът на ХИК заложи на възможностите на Николай Альо и Намди Одуамади вместо Себастиан Сорса и Себестиан Далстрьом.

ЗДРАВ ДВУБОЙ ОЩЕ В НАЧАЛОТО

В 4-ата минута Радослав Кирилов проби отляво, но блокиран от защитник на домакините, предостави кълбото на Неманя Милисавлевич, който центрира в пеналта, но там Георги Божилов бе задържан и не успя да играе с топката, а тя попадна в намиращия се на отсрещния фланг Венцислав Василев, чието центриране впоследствие обаче бе неточно.

Две минути по-късно Николай Альо бе изведен вдясно по атаката и центрира в наказателното поле, където Антому Танака не успя да отиграе ситуацията по най-добрия начин, а кълбото попадна в Алфредо Моралес, чийто удар от дъгата на наказателното поле премина над целта.

В 9-ата минута Лум Реджепи засече с глава центрирана от ъглов удар в наказателно поле топка, но тя премина на сантиметри покрай рамката на вратата.

В 19-ата минута Георги Божилов пробва късмета си с плътен изстрел от 26 метра, но топката премина на сантиметра над напречната греда на пазената от Томас Деене врата.

hjk-beroe_21072016_kirilov-2

В ответната атака Антому Танака стреля изненадващо по диагонал от левия фланг на атаката, но бе неточен.

РАЗМЕНЕНИ ОПАСНОСТИ САМО ЗА МИНУТА

В 22-ата минута Тайе Тайво центрира опасно от пряк свободен удар, заложен в близост до флагчето на корнера, но Благой Макенджиев боксира отлично и постави началото на контраатака, при която Неманя Милисавлевич бе изведен през центъра на атака, но при опита си да изведе намиращия се на левия фланг Ерик Почански сгреши и подари топката на домакините. Николай Альо получи подаване от дълбочина, но страничният арбитър бе маркирал засада.

Секунди по-късно Кохей Като получи топката в наказателното поле, където залъга бранител на ХИК и веднага намери непокрития Неманя Милисавлевич, но последвалият удар премина отново на сантиметри над целта.

hjk-beroe_21072016_kato-2

ПРИ НОВО СТАТИЧНО ПОЛОЖЕНИЕ – ГОЛ ЗА ХИК

В 25-ата минута домакините получиха право да изпълнят ъглов удар, при който в наказателното поле Николай Альо бе над всички и засече топката с глава, а Благой Макенджиев плонжира максимално, за да избие кълбото, което обаче се отби в левия страничен стълб, а от непосредствена близост Антому Танака го вкара в мрежата за 1:0.

„БЕРОЙЦИ“ ПО-УБЕДИТЕЛНИ ДО КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

Седем минути след това Венцислав Василев центрира в наказателното поле, където Георги Божилов свали топката с глава към Ерик Почански, който задържа кълбото за момент и пробва удар към целта, но след рикошет то напусна пределите на терена в ъглов удар. При разигралата се ситуация впоследствие Том пробва да изсипе топката в пеналта, но бе неточен.

hjk-beroe_21072016_pochanski

В 37-ата минута Том и Кохей Като заучено изпълниха пряк свободен удар, като първият предостави късо топката на японеца, а той стреля силно от 27 метра, но кълбото премина покрай рамката на вратата.

Четири минути по-късно Веселин Пенев центрира в малкото наказателно поле, където Георги Божилов засече топката с глава, а тя мина на сантиметра над целта.

hjk-beroe_21072016_fans

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Альо намери Танака в пеналта, но японецът не успя да нанесе силен удар и Макенджиев улови.

Две минути след това Венцислав Василев опита да намери Милисавлевич в коридор, но не успя и пасът му стигна до стража Деене.

hjk-beroe_21072016_tom

В 50-ата минута Алфредо Морелос намери Танака на границата на наказателното поле и той стреля от движение, но бе твърде неточен.

Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в 55-ата минута, но топката бе изчистена в корнер. След разиграване Ерик Почански центрира на втора греда, където Илия Миланов бе сам, но защитникът не успя да нанесе удар.

Николай Альо опита да намери Алфредо Морелос в наказателното поле с центриране от фаул, но Георги Божилов изчисти.

В 62-ата минута продължителна атака за „Берое“ завърши с центриране на Почански, но Деене улови.

hjk-beroe_21072016_pochanski-2

Алфредо Морелос получи дълъг пас в 68-ата минута и да достигне до пеналта на гостите, но Иво Иванов и Благой Макенджиев не му позволиха да нанесе силен удар.

Кохей Като се намеси решително при бърза контраатака за домакините в 69-ата минута блокирайки центрирането на сънародника си Танака.

hjk-beroe_21072016_kato

В 74-ата минута Педрито центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но Томас Деене боксира успешно.

В 80-ата минута Николай Альо центрира опасно от фаул на втора греда, където Алфредо Морелос се опита да свали за свой съотборник, но бранител в зелено изчисти.

Две минути по-късно пред „Берое“ се откри добра възможност за контраатака, при която Пенев центрира, но топката излезе в аут.

hjk-beroe_21072016_penev

В последните минути Александър Димитров вкара в игра Станислав Дрянов и Александър Колев в опит „зелените“ да стигнат до изравнително попадение. „Берое“ изпълни два последователни корнера в 87-ата минута, но нищо опасно не се получи от тях.

В 90-ата минута след центриране от кернер Венцислав Василев пробва удар от въздуха, топката достигна до Божилов, който обаче бе в засада.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ НА „БЕРОЕ“

С общ резултат 2:1 „Берое“ отпадна от Лига Европа, където ХИК в следващият кръг ще срещне ИФК „Гьотеборг“ от Швеция.

В първия кръг на „А“ група „Берое“ трябва да приеме „Лудогорец“ след 10 дни. Мачът обаче по всяка вероятност ще бъде отложен заради класирането напред в квалификациите на Шампионска Лига на Разградския тим. „Берое“ желае успех на българските отбори, които продължават битката в Европа.