„Лудогорец“ взе и втория мач срещу „Берое“ – 1:0

„Берое“ отстъпи при гостуването си на „Лудогорец“ в Разград с 1:0. Попадението за домакините отбеляза Жонатан Кафу в 70-ата минута. Преди почивката Анисе и Върджил Мисиджан удариха греда с ударите си.

НАЧАЛОТО

ludogorets-beroe_19112016_captains

Във 2-ата минута Клаудиу Кешерю засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но изстелът бе слаб и не затрудни стража Макенджиев.

Борислав Цонев центрира от пряк свободен удар, заложен на 25 метра диагонално от вратата, в 10-ата минута, но Абел Анисе бе най-съобразителен, изчиствайки в ъглов удар. Впоследствие Веселин Пенев игра с глава, но не застраши пазената от Владислав Стоянов врата.

В 13-ата минута след двойно центриране от корнер пред вратата на Благой Макенджиев защитата на гостите се справи и засуети опасността.

Пет минути по-късно Джонатан Кафу проби през центъра на атаката и предостави топката на намиращия се вдясно от себе си Клаудиу Кешерю, който стреля в движение, но бе неточен.

В 30-ата минута Клаудиу Кешерю получи топката на стрелкова позиция в наказателното поле на „Берое“, но бе блокиран и не успя да завърши атаката за домакините, затова предпочете да комбинира с Марселиньо, който от своя страна изведе Върджил Мисиджан от левия фланг, но последвалото центриране по земя бе изчистено.

ludogorets-beroe_19112016_manga

Шест минути след това Борислав Цонев центрира от корнер, заложен вдясно от целта, а в наказателното поле на домакините се получи карамбол, при който на два пъти бе отправен директен удар към целта, но отбраната на домакините се справи отлично и изчисти, въпреки че в ситуцията останаха съмнения за игра с ръка.

В ответната атака Анисе стреля плътно от 20 метра, но топката не намери рамката на вратата.

ГРЕДА

В 38-ата минута Марселиньо центрира от пряк свободен удар, а отбраната на „Берое“ се справи и изчисти. Все пак топката отново бе изсипана в малкия пеналт, където Анисе с актрактивно изпълнение засече кълбото, но то срещна напречната греда на пазената от Макенджиев врата.

Карлос Охене бе неточен след шут от далечна дистанция в 41-ата минута.

Минута преди края на първата част Джонатан Кафу проби отляво, но притиснат от бранител на гостите подаде на Клаудиу Кешерю, а той от своя страна продължи паса към Върджил Мисиджан. Последният стреля по диагонала, а кълбото срещна сглобката на пазената от Макенджиев врата.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 59-ата минута Лукас Саша стреля от средна дистанция, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря Благой Макенджиев.

Минута след това Радослав Кирилов бе изведен по левия фланг и остава в единоборство срещу последния в отбраната на „Лудогорец“ Игор Пластун, който влезе в съприкосновение с нападателя на „Берое“, фаулирайки го, но съдията подмина ситуацията и не отсъди дузпа.

При ответната атака Клаудиу Кешерю засече с глава опасно центрирана в малкото наказателно поле топка, но стражът Макенджиев парира успешно.

В 64-ата минута Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на „Берое“, но Благой Макенджиев бе над всички и улови.

КАФУ БЕЛЕЖИ

В 70-ата минута Върджил Мисиджан открадна топката в половината на гостите, намери веднага Марселиньо, а той от своя страна изведе Жонатан Кафу, който премина през двама бранители на „Берое“ и технично от 12 метра се разписа в горния десен ъгъл на пазената от Благой Макенджиев врата за 1:0.

Атанас Зехиров стреля плътно от средна дистанция в 71-ата минута, но след рикошет топката напусна пределите на терена в ъглов удар.

В 75-ата минута Върджил Мисиджан бе изведен на стрелкова позиция, но останал сам срещу Благой Макенджиев, стреля директно в стража на гостите.

Марселиньо изпълни пряк свободен удар, заложен на 20 метра фронтално на целта, в 88-ата минута, но топката срещна стената от играчи.