„Берое“ победи „Зирка“ в мач с пет гола

„Берое“ победи „Зирка“ (Кропивницкий, Украйна) с 3:2 в последната си контролна среща в Кипър. Жуниор Мапуку откри резултата в 30-ата минута, а в последната минута на първата част Павло Полехенко изравни. Две минути след почивката Борислав Цонев отново даде преднина на беройци. В 52-ата минута Андрий Бацула върна равенството от дузпа. В 63-ата минута Борислав Цонев за втори път прехвърли стража на украинския тим за 2:3.

В 8-ата минута Карлос Охене изведе Атанас Зехиров вдясно по атаката. Националът финтира бранител и стреля към вратата на „Зирка“, но ударът му бе блокиран от бранител.

В 13-ата минута Павло Полехенко опита удар от малък ъгъл, но Душан Перниш се намеси добре и изби в корнер.

В 19-ата минута Артем Щедрий получи топката в наказателното поле и отправи удар от 15 метра, но право в ръцете на Душан Перниш.

Две минути по-късно Олександър Кучеренко намери на границата на наказателното поле Артем Ситало, който опита удар от движение, но кълбото премина на два метра над вратата на старозагорци.

В 24-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на „Берое“ Олександър Кучеренко бе останал непокрит, но не успя да намери добре топката и кълбото излезе в аут.

В 27-ата минута играчите на „Зирка“ организираха отлична атака при която Артем Ситало бе изведен в чиста позиция, но Душан Перниш се намеси отлично и спаси.

В ответната атака Мартин Райнов изведе Атанас Зехиров отдясно. Крилото пусна технично към Карлос Охене в чиста позиция, който от 5 метра не успя да намери рамката на опразнената врата.

В 29-ата минута след центриране в наказателното поле на старозагорци Артем Ситало отправи удар с глава, избит от стража на старозагорци. Топката попадна в Павло Полехенко, който от 5 метра опита добавка, но Перниш се намеси отлично и изби в корнер.

В 30-ата минута Веселин Пенев пусна към Карлос Охене. Ганаецът изведе Жуниор Мапуку очи в очи с Роман Льопка. Централният нападател финтира стража и откри резултата в полза на „Берое“- 0:1.

zirka-beroe_2

В 45-ата минута „Зирка“ организира многоходова атака. Олексий Чичиков центрира отдясно към границата на наказателно поле, където Артем Ситало стигна първи до топката и успя да чукне кълбото към Павло Полехенко. Последният се озова в чиста позиция и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:1.

Две минути след почивката Веселин Пенев центрира в наказателното поле към Жуниор Мапуку, който върна назад към Борислав Цонев. С техничен удар от въздуха и дъгата на наказателното поле полузащитникът майсторски прехвърли вратаря на „Зирка“ за 1:2.

В 52-ата минута съставът на „Зирка“ получи дузпа за нарушение на Георги Динков срещу Олексий Чичиков. Зад топката застана Андрий Бацула, който успя да изравни – 2:2.

В 54-ата минута Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар близо до ъгъла на наказателното поле, но топката срещна страничната греда и излезе в аут.

В 61-ата минута Олексий Чичиков навлезе в наказателното поле вдясно по-атаката и от аутлинията успя да върне към непокрития Андрий Бацула. Нападателят на украинският тим стреля силно от 13 метра, но Душан Перниш се намеси блестящо и спаси.

В 63-ата минута Ерик Почански изведе Борислав Цонев зад защитата на „Зирка“ в ляво по атаката. Роденият в Благоевград футболист видя излезлия да го пресрещне вратар и майсторски го прехвърли за втори път с удар от 22 метра за 2:3.

Две минути по-късно Ерик Почански отново изведе Борислав Цонев отляво по атаката на старозагорци. Борислав Цонев навлезе във вътрешността на терена и стреля от границата на наказателното поле, но Роман Льопка този път успя да спаси.

В последната минута на редовното време футболист на „Зирка“ прати топката във вратата на старозагорци с глава, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Мартин Райнов.

Това бе последна контролна среща от лагера в Агия Напа. В Кипър „Берое записа две победи – над „Висла“ (Плоцк, Полша) и „Зирка (Кропивницкий, Украйна) и две поражения от „Лех“ (Познан, Полша) и „Уфа“ (Русия). Утре отборът се прибира в България. В петък Ферарио Спасов ще изведе възпитаниците си на тренировка под Аязмото, а в събота (4 февруари) от 13 часа в Стара Загора е проверката срещу „Несебър“.

„Зирка“ (Кропивницкий, Украйна) – „Берое“ (Стара Загора) 2:3
голмайстори: 0:1 Жуниор Мапуку 30′, 1:1 Павло Полехенко 45′, 1:2 Борислав Цонев 47′, 2:2 Андрий Бацула 52′ (д), 2:3 Борислав Цонев 63′
„Зирка“: 41. Роман Льопка, 20. Дмитро Фатеев, 4. Федерико Перейра (к) (81′ – Максим Драченко), 18. Олександър Кучеренко, 28. Павло Полехенко (70′ – 95. Роман Попов), 8. Владислав Лупашко, 21. Игор Загалский (73′ – 32. Борха Екиза), 11. Андрий Бацула, 77. Олексий Чичиков, 14. Артем Ситало (80′ – Адеринсола Есеола), 9. Артем Щедрий; старши-треньор: Роман Романьов
„Берое“: 12. Душан Перниш, 21. Венцислав Василев (46′ – 19. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (80′ – 20. Руси Чернаков), 7. Мартин Райнов, 18. Атанас Зехиров (46′ – 13. Ерик Почански), 3. Карлос Охене (46′ – 23. Борислав Цонев), 17. Антон Карачанаков (56′ – 27. Том), 10. Жуниор Мапуку (85′ – 11. Денислав Станчев); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов; старши-треньор: Ферарио Спасов
жълти картони: Игор Загалский (41′ – симулация) [„Зирка“], Пламен Тенев (55′ – бавене на време) [„Берое“]
стадион: „Тасос Марку“ (Паралимни, Кипър)