„Берое“ изненада „Локомотив“ (Пд) в края – 3:2

„Берое“ победи „Локомотив“ (Пловдив) с 3:2 в изключително драматичен двубой от XXVI кръг на Първа професионална лига. Двата отбора си разделиха по полувреме, като „беройци“ бяха по-дейният отбор през първата част, успявайки да си осигурят преднина с два гола до 30-ата минута, но след почивката гостите от Пловдив бързо успяха да се върнат в мача с бързо попадение „от съблекалнята“, а до края на редовното време успяха и да изравнят резултата. В първата минута на добавеното време обаче влезлият като резерва Матеас Делич донесе трите точки на „Берое“.

СЪСТАВЪТ

Старши треньорът Ферарио Спасов извърши само една промяна в състава си от двубоя срещу “Монтана”, състоял се преди паузата в шампионата, като днес Атанас Зехиров бе сред стартовите 11 на мястото на Пламен Тенев.

СИЛНО НАЧАЛО ЗА „БЕРОЕ“ И 2:0 СЛЕД ПОЛОВИН ЧАС ИГРА

В 8-ата минута Атанас Зехиров центрира от пряк свободен удар, заложен на 23 метра вдясно от целта, но в малкото наказателно поле куп от играчи се размина с топката, която впоследствие бе изчистена от отбраната на гостите.

В 18-ата минута при идентична ситуация, но този път зад топката бе застанал Антон Карачанаков, Иво Иванов бе над всички, но не успя да засече кълбото с глава, което пък по погрешка бе отиграно от Роберт Петров, изпратил го в своята врата за 1:0.

Три минути по-късно Ванчо Траянов завърши многоходова акция от страна на гостите с плътен изстрел от дъгата на пеналта, но добрата реакция на Душан Перниш предотврати попадение.

След точно половин час игра Георги Божилов изведе отлично в коридор откъсващия от опеката на гостите, оставяйки очи в очи срещу стража Ясин Ел Харуби, а завършващият удар бе прецизно насочен в долния десен ъгъл на вратата, за да удвои преднината на “Берое” – 2:0.

„БЕРОЕ“ ПОДДЪРЖА НИВОТО ДО КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

До края на полувремето “беройци” на още два пъти имаха възможност да застрашат по-сериозно вратата на “пловдивчани”, но в първата ситуация Борислав Цонев не успя да продължи атаката към Георги Божилов, а при втория щурм на домакините Антон Карачанаков се засуети и топката му бе отнета в наказателното поле на “Локомотив”.

„РЕСТАРТИРАН ЛОКОМОТИВ“ ИЗРАВНЯВА РЕЗУЛТАТА

След почивката отборът на гостите започна по-активно и успя да върне попадение “от съблекалнята”. Секунди по-рано обаче Душан Перниш се отличи с добра намеса, отразявайки плътен изстрел на Йевтоски.

В следващата ситуация обаче стражът остана безпомощен, при която Кирил Котев засече с глава центрирана от Умарбаев топка, а тя се озова в мрежата на “Берое” за 2:1.

Веднага след подновяването на играта Жуниор Мапуку бе изведен на стрелкова позиция, но Ел Харуби успя да избие. Секунди по-късно ситуацията се повтори, но този път при индивидуален пробив на конгоанеца решително се намеси стража на гостите, за да предотврати изстрел от малък ъгъл.

В 74-ата минута при многоходова акция от страна на гостите оставеният непокрит в пеналта Димо Бакалов получи топката и от 10-ина метра по земя се разписа в мрежата на Перниш за 2:2.

В 84-ата минута Жуниор Мапуку пробва изстрел, но бе крайно неточен.

ЗЛАТНАТА РЕЗЕРВА ДЕЛИЧ НОСИ ПОБЕДАТА

В заключителните секунди на редовното време Матеас Делич бе изведен отлично зад гърба на отбраната на „смърфовете“ и технично се разписа за 3:2.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ финишира на осмо място в подреждането след изиграването на всички 26 срещи от редовния сезон, с актив от 35 точки.

СТАТИСТИКАТА

“Берое” (Стара Загора) – “Локомотив 1926” (Пловдив) 3:2
голмайстори: 1:0 Роберт Петров (аг) 18’. 2:0 Антон Карачанаков 30’, 2:1 Кирил Котев 48’, 2:2 Димо Бакалов 74′, 3:2 Матеас Делич 90′
“Берое”: 12. Душан Перниш, 4. Кохей Като, 6. Иво Иванов (к), 17. Антон Карачанаков (81′ – 24. Матеас Делич), 18. Атанас Зехиров, 21. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев, 23. Борислав Цонев (63′ – 9. Радослав Кирилов), 14. Георги Божилов (77′ – 11. Виле Салмикиви), 7. Мартин Райнов, 10. Жуниор Мапуку; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 5. Асен Георгиев, 15. Георги Динков, 19. Пламен Тенев; старши треньор: Ферарио Спасов
“Локомотив 1926”: 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов, 24. Роберт Петров (65′ – 27. Димо Бакалов), 17. Ванчо Траянов, 4. Стефан Йевтоски, 10. Веселин Марчев, 11. Мартин Камбуров (к), 77. Дино Мартинович (46’ – 9. Дани Кики), 20. Пауло Телес (46’ – 39. Парвиз Умарбаев); неизползвани резерви: 1. Илко Пиргов, 14. Иван Горанов, 15. Димитър Везалов, 23. Мигел Луке; старши треньор: Едуард Ераносян
жълти картони: [“Берое”]; Стефан Йетовски (13’ – нарушение), Павел Виданов (17’ – груб фаул) [“Локомотив 1926”]
главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)
асистент-съдии: Диян Вълков (Варна), Александър Атанасов (Варна)
допълнителни асистент-съдии: Николай Колев (София), Ангел Ангелов (София)
четвърти съдия: Николай Георгиев (София)
делегат на БФС: Иван Кюркчиев (София)
съдийски наблюдател: Мартин Богдев (Бургас)