Всички резултати от школата

През изминалия уикенд отборите от школата на „Берое“ изиграха 9 двубоя, в които записаха 4 победи, 2 равенства и 3 загуби.

„Берое“ U17 и „Берое“ U15 записаха поражения от „Лудогорец“ в срещите от Елитните групи този уикенд. Двубоите се играха в Разград и бяха от 13-я кръг на първенствата.

„Берое“ U17 отстъпи с 1:2, а единственото попадение за тима, воден от Атанас Рибарски отбеляза Георги Маджаров през първото полувреме. Старозагорци първи откриха резултата в срещата, след като се справиха с първоначалния домакински натиск. „Зелено-белите” изпълниха чудесно ъглов удар в 15 минута, Георги Маджаров се извиси над всички и откри резултата след удар с глава. Минути след подновяването на играта старозагорци имаха възможност да удвоят, далечният удар на играч на „Берое“ обаче излезе в аут. Домакините успяха да изравнят десетина минути преди края на полувремето и двата тима се оттеглиха в съблекалнята при 1:1.

Малко след началото на втората част домакините отбелязаха втори гол. Играчите на „Берое“ не се отказаха и опитаха да изравнят и да си тръгнат с поне точка от Разград. Малко преди края на двубоя обаче тимът отново остана с човек по-малко. Влезлият като резерва Христо Пенев получи втори жълт и съответно червен картон. Решението на рефера Борис Попов от Русе обаче определено бе спорно.

В следващия кръг „Берое“ отново гостува, този път на „Славия“. Двубоят е на 25 ноември от 14 часа.

„Берое“ U15 загуби с 2:0 от „Лудогорец“ U15, въпреки поражението „зелено-белите“ запазиха третото си място в класирането като имат точка повече от „Ботев“ (Пловдив).

През първата част на двубоя в Разград момчетата на Радостин Александров доминираха и създадоха няколко чисти положения за гол, но не успяха да реализират. При първата си по-сериозна атака пък домакините откриха резултата. До края на полувремето натиска на „Берое“ продължи, но до гол не се стигна. Второто полувреме предложи по-равностойна игра, като положения липсваха. Играта се накъса и качеството на футбола спадна. След спорен фаул, при който страничния рефер отсъди ъглов удар, а съдията отсъди нарушение в полза на „Лудогорец“ се стигна до второто попадение в мача. До края натиска на „Берое“ се засили, но до гол така и не се стигна.

„Отлично първо полувреме за нас, в което показахме не само характер, но и страхотно качество на игра на много висока скорост. Създадохме голям брой положения, които днес не реализирахме, но съм уверен, че този стил на игра и този път, по който сме поели ще ни отведат по-далеч от само челни места в Елитната група. Със сигурност не бяхме надиграни и само до казахме, че като качества и отборни, и индивидуални сме един от най-добрите отбори в страната. Още имаме какво да израстваме и да учим, но съм уверен в това което правим. Гордея се с момчетата“, заяви след срещата наставникът на „Берое“ Радостин Александров.

В следващия кръг „Берое“ отново гостува, този път на Славия. Срещата е на 25 ноемвриот 12 часа.

В Областното първенство за юноши младша възраст „Берое“ U16 завърши 1:1 с „Чирпан“ в среща от 10-я кръг. Играчите на „Чирпан“ поведоха в 30-та минута след гол от дузпа, „зелено-белите“ успяха да изравнят с попадение в 64-та минута. „Въпреки че владеехме топката не създадохме достатъчно опасности пред вратата на противника. Липсваше агресия и инициатива в предни позиции и това доведе до липса и на завършващи удари. Затова не успяхме да реализираме игровото си превъзходство“, заяви след срещата наставникът на „Берое“ U16 Сидер Димитров. В следващия кръг Берое посреща „Верея“, мачът е на 25 ноември на Изкуствения терен над стадион „Берое“

В Зоналната група деца „Битката за Тракия“ между „Берое“ 2005 и „Ботев“ приключи без победител. Срещата, играна в Пловдив в събота завърши 1:1. Попадението за „зелено-белите“ бе дело на Васил Василев. С него децата на Дончо Атанасов откриха резултата, а „Ботев“ изравни при контраатака след изпълнение на ъглов удар от страна на старозагорци. „Зелено-белите“ обаче могат да съжаляват повече за равенството , тъй като през повечето време контролираха играта. След попадението Али Айвазов изпусна на три пъти да отбележи втори гол оставайки сам срещу вратаря на „Ботев“. Голмайсторът Васил Василев пък удари греда през второто полувреме след много хубав удар с левия крак. Двата тима ще се срещнат още веднъж в сряда когато е вторият мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС при децата. Мачът е от 14 часа на Изкуствения терен над стадион „Берое“.

В шампионата на подготвителната група деца двата тима на Академията записаха победи. „Берое“ 2006 се наложи с 5:0 над „Олимпия“, „Берое“ 2007 разби със същия резултат – 5:0 „Локомотив“ (Стара Загора).

Победа и загуба записаха в срещите от първенството на Футбол 7 отборите на Академията. „Берое“ 2008 се наложи с убедителното 11:0 над „Верея“, „Берое“ 2009 отстъпи с 0:2 на „Олимпия“. В двубоя си от първенството на Футбол 9 пък „Берое“ 2008 победи с минималното 1:0 „Розова долина“.