„Берое“ спечели гостуването си във Враца – 0:1 над „Ботев“

„Берое“ надделя като гост на „Ботев“ във Враца с 1:0 в двубой от 19-и кръг на Първа професионална лига. Двата отбора изиграха двубой, изпълнен както с много борба, така и с добри голови ситуации пред вратите, пазени от Душан Перниш и Красимир Костов. Единственото попадение в двубоя бе дело на Мартин Камбуров от дузпа в 23-ата минута.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди началото на двубоя „Берое“ временно заемаше шестата позиция в класирането с 30 точки в своя актив, докато домакините от Враца бяха осми с 24 пункта.

СЪСТАВЪТ

В стартовата единадесеторка се завърнаха капитанът Мартин Райнов и Иван Минчев респективно на местата на Владимир Гаджев и Рубен Бриджидо.

СИЛНО НАЧАЛО ЗА ДОМАКИНИТЕ

В 3-ата минута Валери Божинов изведе Емил Стоев на стрелкова позиция, но Душан Перниш успя да отрази последвалия удар.

Опит за центриране на Йордан Апостолов в 10-ата минута бе засуетен от стража Перниш, който се намеси своевременно и улови кълбото.

Две минути по-късно Даниел Генов стреля диагонално от ъгъла на наказателното поле, но Душан Перниш отново бе безпогрешен и улови.

В 20-ата минута Иван Минчев стреля от фаул, но всички намиращи се наказателното поле на домакините футболисти се разминаха с кълбото и то излезе в аут.

ДУЗПА И ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“

Две минути по-късно Вандерсон бе фаулиран в големия пеналт и главният арбитър Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с хладнокръвно изпълнение в долния ляв ъгъл откри резултата за старозагорци със своя гол №215 в елита.

В 26-ата минута Валери Боижнов направи опит да прехвърли стража на „Берое“, но Душан Перниш не се подведе и улови топката.

В ответната атака Борислав Цонев стреля от дистанция, но изпрати кълбото над напречната греда.

ВАНДЕРСОН НАПУСКА ИГРА С КОНТУЗИЯ

В 33-ата минута Вандерсон се опита да се пребори с играч на домакините за топката, но в единоборството се повали на земята. Състоянието му обаче го принуди да напусне преждевременно игра, а неговото място зае Рубен Бриджидо.

РАВНОСТОЙНА БИТКА СЛЕД ПОЧИВКАТА

Още в началните секунди след подновяването на играта беройци застрашиха вратата на домакините след бърз пробив, завържиш с центриране на Рубен Бриджидо, но бранител на „Ботев“ изчисти, преди топката да стигне до Александър Цветков.

След точно час игра Борислав Цонев навлезе на скорост в наказателното поле, но се засуети и не успя да завърши атаката за „Берое“.

В ответната атака центриране от страна на домакини застраши вратата на „Берое“, но Душан Перниш бе на мястото си, за да улови.

„БОТЕВ“ В ТЪРСЕНЕ НА ИЗРАВНЯВАНЕ, А „БЕРОЕ“ – НА ВТОРИ ГОЛ

В 67-ата минута с подаване от дълбочина от страна на Йордан Апостолов бе намерен Юлиан Ненов, който преодоля стража Перниш, но Камен Хаджиев се бе притекъл на помощ и изчисти кълбото.

Три минути след това многоходова акция от страна на „Берое“ завърши с изстрел на Мартин Райнов от средна дистанция, но капитанът изпрати топката високо над целта.

В 75-ата минута Милен Желев центрира в наказателното поле към Борислав Цонев, който игра с глава, но бе неточен.

Шест минути по-късно Борислав Цонев стреля директно от пряк свободен удар, заложен на 27 метра от целта, но Красимир Костов не бе затруднен и улови.

В 86-ата минута многоходова атака на домакините завърши с изстрел на Валери Божинов от дъгата на наказателното поле, но Душан Перниш улови без проблеми.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ вече е с актив от 33 точки и временно се завръща на четвъртата позиция в класирането, изпреварвайки „Ботев“ (Пловдив), който в понеделник се изправя срещу „Витоша“ (Бистрица).

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема „Левски“ в последен двубой за календарната 2018-а година, като срещата е насрочена за 15-и декември, събота, от 17:30 часа.