Всички резултати от школата

През изминалия уикенд отборите от ДЮШ на „Берое“ изиграха поредните си срещи от първенствата. Ето обзора на всички двубои.

„Берое“ U19 отстъпи с 1:4 на „Лудогорец“ в среща от 6-я кръг на първенството на Елитната група. Това бе първо поражение за тима в първенството. Единственото попадение за „зелено-белите“ отбеляза Бранислав Ботев в края на първото полувреме. Гостите от Разград вкараха по два гола в двете части на срещата като първия дойде след спорно отсъдена дузпа в 10-та минута. И четирите попадения дойдоха след статични положения. Играчите на Атанас Рибарски на два пъти удариха греда чрез Христо Иванов и Никола Маринов, имаха и други възможности за попадение, а малко след средата на второто полувреме реферите подминаха и дузпа за игра с ръка на футболист на „Лудогорец“ в наказателното поле.
„За съжаление мача започна по най-лошия начин за нас с дузпа и фаул, от които ни поведоха с 2:0. Хареса ми начинът, по който реагирахме и се върнахме в двубоя. Мисля, че не позволихме на противника да създаде опасност от игрова ситуация. За съжаление и късмета не беше на наша страна като ударите на Никола и Христо вместо в гредата можеха да изравнят“, заяви след срещата наставникът на тима Атанас Рибарски.
В следващия кръг „Берое“ гостува на „Пирин“ в Благоевград, мачът е на 21 септември.

Берое U17 отстъпи с 0:2 на „Сокол“ (Марково) в среща от 4-я кръг на Елитната група. Домакините започнаха добре срещата, но допуснаха попадение в края на полувремето. В 60-та минута гостите удвоиха преднината си след изпълнение на дузпа. В сряда (18 септември) „Берое“ гостува на „Левски-Раковски“.

„Берое“ U15 записа втора победа в първенството на Елитната група след като се наложи с 1:0 над „Витоша 13“ в среща от 4-я кръг на шампионата. Единственото попадение падна в средата на второто полувреме от дузпа, а негов автор стана Денислав Петков. Играчите на Слави Жеков обаче пропиляха куп възможности за попадение още през първото полувреме. В края му пък останаха сериозни съмнения за неотсъдена дузпа я полза на „зелено-белите“. След почивката „Берое“ продължи да бъде по-активния отбор и логично стигна до успеха.
В следващия кръг „Берое“ гостува на „Спартак 1919“ в Плевен. Мачът е на 18 септември.

„Берое“ U16 се наложи с убедителното 4:1 над ОФК „Сливен 2000“ в срещата от втория кръг на първенството на Зоналната група за юноши младша възраст. Попаденията за „зелено-белите“ бяха дело на Калоян Велинов, който се разписа на два пъти, Владимир Милев и Пламен Спасов. Момчетата на Атанас Димитров отстъпваха с 0:1 след първото полувреме, но през второто успяха да изравнят и да направят пълен обрат. След края на срещата играчите на Берое U16 посветиха успеха на съотборника си Георги Йовчев, който се възстановява от контузия, получена по време на подготовката. „Закономерна победа, важна, защото е първа в първенството. Имахме игрово предимство, ударихме греда през първото полувреме. След почивката с няколко корекции затвърдихме това предимство и успяхме да го реализираме с отбелязаните попадения“, заяви след  мача наставника на тима.

Успех записа и „Берое“ 2007. Тимът, воден от Дидо Желязков се наложи с 3:0 на „ФА Пловдив“ във втората си среща от първенството на Областната група деца. Попаденията бяха дело на Живодар Жеков, който се разписа на два пъти и Стилиян Шатов. „Поздравявам момчетата за играта днес. Това е футболът, който искам да виждам от тях. Естествено че имаше и грешки, но да продължават да се трудят в тренировките, там е истината“, заяви след двубоя наставникът Дидо Желязков. В следващия кръг „зелено-белите“ се изправят срещу „Локомотив“ (Пловдив), мачът е на 22 септември.

Втори успех записа „Берое“ U14 в първенството на Зоналната група при децата. Тимът, воден от Боян Стоянов спечели с убедителното 7:0 срещу ОФК „Сливен 2000“. Попаденията бяха дело на Никола Цолев на два пъти, Давид Тодоров, Валентин Желязков, Даниел Стефанов, Стоян Добрев и Тодор Тодоров. „Доволен съм от старанието и желанието за игра. Тепърва ни предстоят по-сериозните мачове в първенството и за купата на страната“, заяви след двубоя наставникът на Берое Боян Стоянов. Първата среща на тима в турнира за Купата ще бъде още идната сряда когато „зелено-белите“ ще се изправят срещу победителя от сблъсъка „Верея“ – „Розова долина“.

С победа започна новия сезон и „Берое“ 2011. В среща от група А на първенството на Футбол 5 в Зона Пловдив децата на Трифон Панев се наложиха с 6:1 като гост на „Спартак“ (Пловдив). „Доволен съм от децата. Показахме хубави неща и през трите части на срещата, но трябва да работим върху това да сме концентрирани от първата до последната минута без значение от резултата“, коментира наставникът на „зелено-белите“ таланти Трифон Панев. В следващия кръг „Берое“ се изправя срещу отбора на „Тракия 2004“, мачът е на 22 септември.