„Берое“ отстрани „Черно море“ и е на четвъртфинал

„Берое“ победи „Черно море“ с 1:0 в осминафинал от турнира за Купата на България и продължава напред в надпреварата. През първата част играта бе равностойна, а чистите голови положения липсваха. Резултатът бе открит в 66. минута, когато влезлият секунди преди това Мартин Камбуров се разписа с глава. Попадението се оказа единствено и достатъчно за продължаване в следващата фаза на турнира.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Колев извърши четири промени в състава, спрямо последния двубой от шампионата. Вместо Георги Динков, Мартин Камбуров, Даниел Генов и Илиян Стефанов в игра като титуляри започнаха Омар Сако, Кукула, Кийлън Лебон и Абубакар Тунгара.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Първият удар в мача дойде във 2. минута, когато Попов стреля от дистанция, но бе неточен.

В началните минути играта бе динамична и без превес за някой от отборите, които се опитваха да задържат топката, но не стигнаха до сериозна опасност.

Родриго Енрике изведе Леандро Андраде на стрлкова позиция в 15. минута, но Сако пресече удара и топката излезе в корнер.

В 23. минута Енрике намери Гомес с дълъг пас, а нападателят върна за Панайотов, който засече от въздуха, но не намери очертанията.

Играта продължи да се води предимно в средата на терена и сериозните опасности липсваха.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Четири минути след подновяване на играта Василев нахлу в пеналта на домакините и прати топката в мрежата, но реферът вдигна флага за засада.

В 52. минута Кукула засече с глава, центрирана от корнер топка, но Дюлгеров спаси.

„Берое“ стигна до много сериозно положение в 65. минута, когато Василев центрира, а топката бе избита, но попадна в Тунгара. Играчът отправи удар, а топката рикошира в главата на бранител и излезе в корнер.

Влезлият секунди преди ъгловия удар Мартин Камбуров засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:0.

В следващите минути гостите се опитаха да притиснат съперника и осъществят натиск, но „Берое“ не остави шансове за това.

Лебон направи пробив в наказателното поле и стреля в 85. минута, но ударът му мина над вратата.

До края на мача нямаше нови опасности и „Берое“ отстрани „Черно море“ в осминафинал за Купата на България.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Лудогорец“ в Разград в мач от първенството. Срещата е насрочена за 31 октомври от 19 ч.